Soru Sor

Hakkımızda

Sağlık sektörü son yıllarda hız kazanan bir sektör haline gelmiş bulunmakta. Kentimizde son yıllarda açılan özel hastaneler de sağlıktaki açığı büyük ölçüde kapatmaktadır. Özel Türk Kızılayı Ticaret Borsası Hastanesi sağlık sektöründe yer almanın en önemli ilkeleri olan güven, dürüstlük, deneyim ve süreklilik anlayışıyla hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edecektir. Kızılay’cı olmanın verdiği hasletlerle, muayene olmaya gelen hastalarımıza misafir muamelesi yapılmaktadır. Hastanemiz kapısından adımını atan herkes Kızılay bayrağı altına girmiş kabul edilmektedir. Bu bağlamda halkımızdan alınanlar yine halkımıza kazandırılmaktadır.

Konya Ticaret Borsası Kızılay Hastanesi Konya’da sağlık alanında kurulduğu günden bu yana önemli bir açığı kapatmaktadır. 1500 metre kare alana sahip olan hastanemiz 7 katlı olarak yeni hizmet binasında 2006 yılı Aralık ayında hizmet vermeye başladı.

Kızılay Tüp Bebek Merkezi, 2009 yılı Mart ayı itibariyle çocuk özlemi çeken çiftlere hizmet verme amacıyla kurulmuştur. Merkezimiz, en son teknoloji, yöntem ve tıbbi cihazları bünyesine katmaya devam etmektedir.
Kızılay Tüp Bebek Merkezi’nde mikroenjeksiyon yapılan tüm hastalarımıza ekstra ücret talep etmeden IMSI tekniğini kullanarak daha başarılı bir tedavi sunmaktayız. Yardımcı Üreme Teknikleri alanındaki en son gelişmelerden birisi olan IMSI (Intracytoplasmic Morphologically Selected Sperm Injection – yüksek mikroskobik büyütme ile normal yapılı olduğu saptanan spermin mikroenjeksiyonu) uygulaması Nisan 2012 tarihinden itibaren merkezimizde uygulanmaya başlanmıştır.

IMSI Teknolojisi:

Üremeye yardımcı teknikler alanındaki en son gelişmelerden biri olan IMSI cihazı sayesinde mikroenjeksiyon yöntemi ile mikromanüplatör adı verilen mikroskoplar ile 200-400 kat büyütülebilen sperm hücreleri, IMSI cihazı ile 8050 kata kadar büyütülebilmekte ve spermin üst düzey morfolojik analizi yapılabilmektedir. Bu analiz ile canlı olan sperm hücrelerine hiçbir zarar verilmemektedir. DNA hasarı olmayan spermler seçilerek daha iyi kalitede embriyolar elde edilmekte, böylelikle düşük tehlikesi oranı azalıp, genetik anomalili bebek doğurma oranı düşmektedir. IMSI yöntemi ile seçilen spermler kullanılarak yapılan tedavilerde % 25-40 oranında daha yüksek başarı sağlanabilmektedir.

Mikroenjeksiyon işlemi rutin uygulamada 200–400 kat mikroskobik büyütme altında uygulanmaktadır. En iyi şekil özelliğine sahip spermler bu büyütme altında seçilmektedir. Fakat bu büyütme gücü spermin tüm şekil bozukluklarının tanımlanmasına imkân vermemektedir. IMSI objektifinin yüksek büyütme gücü kullanılarak spermler 8000 kata kadar büyütülebilmektedir. Böylelikle sperm başı içerisindeki bozuk yapılar daha iyi ayırt ederek seçim yapmak mümkün olmaktadır. Sistemin lazer özelliği kullanılarak embriyo zarı inceltilip rahim duvarına yapışması kolaylaştırılmaktadır. Şiddetli erkek faktörü olan vakalarda, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında ve nedeni izah edilemeyen kısırlık durumlarında, uygun yapıdaki spermlerin seçilmesine olanak veren IMSI yöntemi; blastosist evresine ulaşabilecek iyi embriyoların gelişimine de olanak vermesi yönünden bu alandaki yeni ve önemli gelişmelerden birisi olarak kabul edilmektedir.